Autor:Katarzyna Porębska, fot. Aleksandra Twardowska
  07.04.2019 godz. 11:36  |   0

Niedziela z 1. Ligą: KPS Siedlce - KS Gwardia Wrocław 3:0. Siedlczanie kończą sezon na 7. miejscu

KPS Siedlce pokonał KS Gwardia Wrocław 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) w drugim meczu o 7. miejsce 1. Ligi Mężczyzn na koniec sezonu 2018/19. MVP został wybrany Marcin Iglewski. Tym samym siedlczanie zakończyli rozgrywki na 7. miejscu, a wrocławianie na ósmym.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zostało rozegrane w sobotę. Po trzech naprawdę wyrównanych setach z wygranej cieszyli się podopieczni Witolda Chwastynika. Bezapalacyjnym liderem drużyny był Marcin Iglewski, który został wybrany MVP meczu.

Pierwsza partia niedzielnego spotkania była dość wyrównana. W połowie seta wrocławianom udało się odskoczyć na dwa oczka 15:13, dzięki dobrym atakom Michała Superlaka. Gospodarze szybko odrobili straty. Doprowadzili do remisu 15:15, a następnie odskoczyli na dwa oczka 17:15. Serią dobrych zagrywek popisał się Krzysztof Antosik. KPS nie dał sobie już wyrwać z rak wygranej. Premierową część meczu punktowym atakiem zakończył Jakub Abramowicz 25:22.

Drugi set miał bardzo zmienny przebieg. Po połowy partii gra układała się po myśli Gwardii, która objęła prowadzenie 16:11. Podopieczni Witolda Chwastynika nie mieli zamiaru się poddać i doprowadzili do remisu 18:18. Końcówka była wyrównana. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili siedlaczanie 25:23. W ostaniej akcji Jędrzej Kaźmierczak zaatakował w aut.

Trzecia odsłona meczu i zarazem ostatnia od początku do końca toczyła się pod dyktando gospodarzy 18:12. Gwardziści nie byli w stanie już odrobić tej straty. Wygraną w tym spotkaniu, skutecznym atakiem po skosie przypieczętował Bartosz Kowalczyk 25:18.

Wyniki meczów III rundy fazy play off
O 7. miejsce
06.04 KPS Siedlce - KS Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:20, 33:31), MVP: Marcin Iglewski