Autor:Katarzyna Porębska, fot. Aleksandra Twardowska
  06.04.2019 godz. 17:55  |   0

Sobota z 1. Ligą: KPS Siedlce - KS Gwardia Wrocław 3:0

KPS Siedlce pokonał KS Gwardię Wrocław 3:0 (25:23, 25:20, 33:31) w pierwszym meczu o 7. miejsce 1. Ligi Mężczyzn na koniec sezonu 2018/19. MVP został wybrany Marcin Iglewski. W rywalizacji do dwóch zwycięstw siedlczanie prowadzą 1-0.

Drużynom z Siedlec i Wrocławia w tym sezonie pozostała walka o 7. miejsce na koniec rozgrywek. Po wcześniejszym uzgodnieniu kluby doszły do porozumienia i mecze o tę lokatę rozegrają dzień po dniu. Pierwsze w sobotę, a drugie w niedzielę. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano na 13 kwietnia.

Zespół Witolda Chwastyniaka mimo że zmaga się ze sporymi problemami kadrowymi, z pewnością może zaskoczyć. Pierwszy mecz przeciwko GWR przegrał 0:3, jednak później u siebie nie dał szans Gwardzistom na urwanie choćby seta. Hala KPS-u nie należy do najłatwiejszych do gry dla gości. Tym razem, aby myśleć o zwycięstwie GWR, musi szybciej przywyknąć do siedleckiego obiektu.

Sobotnie spotkanie w Siedlcach było bardzo wyrównane. Sety rozstrzygały się w końcówkach. We wszystkich trzech dużo lepsi okazali sie gospodarze. Tym samym KPS Siedlce jest o krok bliżej 7. miejsca na koniec sezonu 2018/19.

Drugi mecz pomiędzy tymi drużynami zostanie rozegrane już w niedzielę. Początek o godzinie 12.00.

Program i wyniki meczów II rundy fazy play off
O 7. miejsce
06.04 KPS Siedlce - KS Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:20, 33:31), MVP: Marcin Iglewski
07.04 (godz. 12.00) KPS Siedlce - KS Gwardia Wrocław
*13.04 (godz. 18.00) KS Gwardia Wrocław - KPS Siedlce

*Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Mecze oznaczone gwiazdką zostały podane jako ewentualne.