Autor:Katarzyna Porębska/Buskowianka Kielce, fot. Buskowianka Kielce
  11.02.2019 godz. 13:27  |   0

Masymilian Starzec: wchodząc na halę wiedzieliśmy, że wygramy

Buskowianka Kielce bez straty seta pokonała STS Olimpię Sulęcin 3:0 w meczu 24. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. - W sobotę wchodząc na halę wiedzieliśmy, że wygramy - powiedział Maksymilan Starzec, MVP ostatniego spotkania.

Dla kieleckiej drużyny sobotnie spotkanie było niezwykle ważne. Zarówno zawodnicy Buskowianki Kielce, jak i STS Olimpii Sulęcin doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że wywalczone punkty będą niezwykle cenne. Ostatecznie po wyrównanym meczu ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni Mateusza Grabdy.

- Od początku jak wchodziliśmy na halę wiedzieliśmy, że wygramy ten mecz. Przez cały tydzień bardzo dobrze nam się pracowało. Mnie osobiście bardzo dobrze trenowało się przez ostatnie dni - powiedział Maksymilian Starzec, MVP sobotniego spotkania.

I dodał - Nakręcaliśmy się bardzo pozytywnie na to spotkanie. Wiedzieliśmy, że musimy podołać temu zadaniu. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać.

W trzecim secie sulęcianie mieli szanse na przedłużenie rywalizacji. Mieli w górze nawet piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. Za to w końcówce nie mylili się gospodarze.

- Myślę, że kluczowy w tym sobotnim spotkaniu był ten set na przewagi. Bardzo cieszymy się, że udało się nam wygrać - zakończył środkowy Buskowianki.